• Szkoła Liderów Edukacji Globalnej

• Projekt edukacyjny realizowany w naszym przedszkolu skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich nauczycieli. Przybliżając dzieciom kulturę Azji, Afryki i Ameryki Południowej i Środkowej, pragniemy ukazywać różnorodność, ale i podobieństwa regionów świata, a przez to – pobudzać do solidarności międzyludzkiej już najmłodszych.

Jak zapisano w podstawie programowej wychowania przedszkolnego: Celem wychowania przedszkolnego jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka. Wsparcie to realizowane jest przez proces opieki, wychowania i nauczania – uczenia się, co umożliwia dziecku odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna”. Zatem w rozwoju społecznym dziecka bardzo ważne jest kształtowanie postaw obywatelskich, postaw poszanowania tradycji i kultury własnego narodu i innych kultur i tradycji. Dlatego nasze przedszkole podejmuje odpowiednie kroki w celu zapobiegania wszelkiej dyskryminacji, uświadomienia dzieciom zjawiska głodu, uczenie dzieci zachowań prospołecznych.

Przyjmując, że edukacja globalna jest zarazem edukacją obywatelską i sposobem na wychowanie odpowiedzialnego, empatycznego i świadomego mieszkańca Ziemi, każdy nauczyciel może włączyć jej elementy do nauczania. Wystarczy tylko chcieć i wiedzieć, jak można to w prosty sposób zrobić.

O naszych działaniach, w ramach realizacji projektu, zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz przeczytania informacji w wydarzeniach.

Lider Edukacji Globalnej – Renata Pietras – Pacynko