• Wycieczka do Dworu w Warblewie

• 27 października dzieci z grupy III i  IV ( 5-6 latki ) pojechały na wycieczkę do Dworu w Warblewie. Piękna agroturystyczna posiadłość przywitała dzieci cudownym klimatem. Spotkanie z pięknymi końmi , jak również możliwość poobserwowania ich w naturalnym środowisku sprawiła dzieciom ogromną przyjemność.  Dzieci  dowiedziały się wiele ciekawostek na temat  koni - opieki nad nimi , umiejętności jakie trzeba posiadać , by jeździć konno.  Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z rzeźbiarzem - rodowitym góralem , który pokazał dzieciom jak się rzeźbi w drewnie. Nie lada atrakcją była też przejażdżka wozem , a także szukanie skarbu w pobliskim parku. To był  udany wyjazd. Dziękujemy mamie Nadii z gr. III za zaproszenie i pomoc w organizacji wycieczki.

Zredagowała : Marzena Chorążewicz - Dąbrowska

• Tydzień kodowania w przedszkolu - Code Week

• W  październiku nasze przedszkole po raz kolejny brało udział w Europejskim  Tydniu  Kodowania (7-22.10.2023). Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający  świat.Kodowaniem jest wiele rzeczy , które nas otaczają - choć czasami nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy np. znaki drogowe. Samo kodowanie oznacza przetwarzanie (zapisywanie) informacji w postaci kodu, np. umownych znaków. Daną informację można zakodować, czyli zaszyfrować ją. A czego uczyły się przedszkolaki ? Przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kodowanie bowiem kształci  wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęca je do działań grupowych, dzięki czemu już kilkulatkowie rozwijają się społecznie.

Zredagowała : Marzena Chorążewicz- Dąbrowska

• Wycieczka 6 latków do biblioteki w Boninie

•

20 października grupa IV - 6 latki , wraz z wychowawcą odwiedzili bibliotekę w Boninie . Tam czekała na nich p. Basia , która przygotowała dla dzieci ciekawe zajęcia biblioteczne. Na początku przypomniała  przedszkolakom o ogólnopolskiej kampanii Mała książka – wielki człowiek i zachęciła je do zapisywania się do biblioteki i przystąpienia do tej akcji (już kilkoro dzieci z grupy uczęszcza do biblioteki i bierze udział w tej akcji , co zostało docenione na forum grupy). Dzieci podczas spotkania  wysłuchały ksiązki „Co mówi tata Alberta?, której autorką i ilustratorką była szwedka Gunilla Bergström . Bardzo ciekawa historia  6 letniego Alberta , a także zadania przygotowane przez p. Basię bardzo dzieciom się podobały i chętnie brały udział w dyskusji i   ich rozwiązywaniu. To były bardzo ciekawe zajęcia , a Albert tak się dzieciom spodobał, że postanowiły w przedszkolu wykonać  ilustracje do ksiązki o Albercie.

Zredagowała : Marzena Chorążewicz- Dąbrowska

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci z najstarszej grupy - 6 latki pod czujnym okiem wychowawcy Marzeny Chorążewicz - Dąbrowskiej przygotowały występ. Były piosenki ,wierszyki i  życzenia. Nie zabrakło też podziękowań  od Pani Dyrektor  i kwiatów od Rady Rodziców.

Zredagowała : Marzena Chorążewicz - Dąbrowska

• Spotkanie integracyjne grupy I

• W dniu 8 października dzieci z grupy I, wraz z rodzicami, spotkali się na wspólnej imprezie integracyjnej. Dzieci miały możliwość spędzić wspólnie czas z kolegami i koleżankami z grupy, zaś rodzice mogli poznać się bliżej. Na spotkanie przybyły panie pracujące z dziećmi: Pani Renia i Pani Wanda.