• I etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

• W dniu 19 kwietnia odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Julian Tuwim - wierszem". W konkursie udział wzięła 18 dzieci. Do etapu II została wytypowana 10 następujących dzieci: Hania Bartosz (grupa II, 4-latek); Liliana Nierobisz, Zosia Gładysz i Michał Pawłowski (grupa III, 5-latki); Amelka Rykiel, Kamil Mazurek, Nikodem Martys, Szymon Narodzonek i Szymon Terka (grupa IV, 6-latki) oraz Ada Turek (grupa V, 6-latek).

Wszystkie występujące dzieci zaprezentowały się wspaniale! Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!!!

Osoby odpowiedzialne: Renata Pietras-Pacynko i Monika Bućko.

• Sadzenie lasu

• W dniu 15 kwietnia nasze przedszkolaki wspólnie z rodzicami wzięły udział w akcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Manowo "Sadzimy las". Dzieci po raz kolejny miały możliwość uczestnictwa w akcji, wysłuchania opowiadań lesników o ochronie przyrody oraz o zwierzętach zamieszkujących nasze pobliskie lasy.
            Na zakończenie spotkania zostało zorganizowane ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Serdecznie dziękujemy pracownikom nadleśnictwa za możliwość udziału w akcji oraz za podarowanie, przygotowanego specjalnie dla dzieci przedszkolnych, domku dla owadów. Domek już został umieszczony w naszym ogródku!
            Koodrynatorami akci są: Renata Pietras-Pacynko i Magdalena Piotrowska.

• Inscenizacja wiersza " NA STRAGANIE"

• 4 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Marchewki, z tej okazji nauczyciel w grupie IV - Pani Monika Bućko przygotowała wspólnie z sześciolatkami występ dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych i pracowników naszego przedszkola.

Dzieci przygotowały inscenizację wiersza J. Brzechwy " Na straganie".

Zredagowała -Monika Bućko

• Zajączek w przedszkolu

• Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Przychodzi, a raczej kica z prezentami dla dzieci. Ale nie zostawia ich ot tak, po prostu. Przygotowuje dla dzieci mnóstwo poleceń i zadań, których dopiero rozwiązanie prowadzi przedszkolaki do ukrytej niespodzianki. A ile przy tym radości i śmiechu! We wtorek 4 kwietnia w naszym przedszkolu Pani Agata Matysiak i Pani Marta Dominikowska przygotowały dla dzieci moc atrakcji. Każda grupa musiała odszukać ukryte w szatni dziecięcej zadania do wykonania, a następnie prawidłowo je rozwiązać, aby otrzymać od zajączka symboliczne prezenty. To był cudowny dzień pełen wrażeń i radości.

Zredagowała -Monika Bućko.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO

2 KWIETNIA

Zaświeć się na niebiesko to kampania społeczna, mająca na celu uświadomić jak najwięcej osób czym jest autyzm. Mówiąc głośno o autyzmie zwiększamy świadomość, a także tolerancję wśród społeczeństwa.

W poniedziałek 3 kwietnia przyłączyliśmy się do kampanii, którą w naszym przedszkolu koordynowały: Agata Matysiak, Monika Bućko, Renata Pietras- Pacynko, Marzena Chorążewicz- Dąbrowska. Był to dla nas szczególny dzień z uwagi na to, że dzieci z autyzmem uczęszczają do naszej placówki. W tym dniu wszystkie przedszkolaki ubrały się na niebiesko, w holu przedszkola zamieszczono informacje dotyczące autyzmu w przystępnej formie, aby każdy wchodzący mógł na nie zerknąć i być może chwilkę przystanąć i pogłębić swoją wiedzę dotyczącą tego zaburzenia, dotykającego już 1dziecko na 100. Na dolnym korytarzu, powstała galeria prac dzieci, które wykonały wyjątkowe plakaty.Tego dnia nauczycielki zaprezentowały dzieciom filmy/ bajki dotyczące zaburzeń ze spektrum autyzmu, przeprowadziły pogadankę i krótką inscenizację.

Jesteśmy przekonani, że włączając się w tę akcję pogłębiliśmy wiedzę o autyzmie zarówno wśród dzieci jak i  rodziców, po to aby mieli więcej zrozumienia i tolerancji dla dzieci z autyzmem. Aby dać lepszą przyszłość, stworzyć im lepszy świat.

Zredagowała- Monika Bućko

• Konkurs recytatorski "PODRÓŻE PO POLSCE"

• Dnia 29 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. „Podróże po Polsce” , zorganizowany przez Panią Renatę Pietras-Pacynko i Panią Monikę Bućko. Celem konkursu było krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Budzenie świadomości narodowej poprzez nabywanie przekonania, że jesteśmy Polakami, urodziliśmy się w Polsce, mówimy po polsku, naszą Ojczyzną jest Polska. Budowanie przywiązania do Ojczyzny i kształtowania dumy narodowej. Rozwijanie zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny.

W konkursie udział wzięło dwunastu uczestników. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa i upominki.

Zredagowała - Monika Bućko