• Dzień Przyjaźni

• Nie musisz mieć przyjaciół stu,
            nie musisz mieć dziesięciu,
            wystarczy byś jednego miał,
            a to już wielkie szczęście.
            Przyjaciel to jest taki ktoś,
            kto zawsze cię zrozumie,
            gdy dobrze jest – to cieszy się,
            gdy źle – pocieszyć umie.
            Przyjaciel to jest taki ktoś,
            kto nigdy nie zawiedzie,
            a poznasz go, bo z tobą jest
            gdy coś się nie powiedzie.

Dnia 10.02.2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynkowy Dzień Przyjaźni. Ten dzień był okazją do wspólnej zabawy. Były konkursy, zagadki, pląsy i śpiewy oraz rozmowy o tym jaki powinien być prawdziwy przyjaciel. Dzieci wykonywały serduszkowe  prace plastyczne i bawiły się w zabawy integracyjne. Mamy nadzieję, że przyjaźnie zawarte w przedszkolu będą trwały latami...

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dnia 9.02.2023 grupa III obchodziła DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. Chociaż święto to przypadało 7 lutego, każda chwila jest odpowiednia, aby porozmawiać na ten temat. Podczas zajęć  dzieci dowiedziały się, co to jest Internet, by potem porozmawiać  o tym do czego można wykorzystać Internet i komputer. Dzieci obejrzały kilka filmików mówiących o niebezpieczeństwie czyhającym w sieci. Dzieci z uwagą słuchały tych wszystkich informacji . Dobrze by było, gdyby choć odrobinka wiadomości pozostała w ich głowach :)

• Bal Karnawałowy 2023

• Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 8 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach.

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 08.02.2023r. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.