• Sadzenie lasu - wspólna akcja z Nadleśnictwem Manowo

• W dniu 23 kwietnia grupa III pod okiem wychowawcy - Renaty Pietras-Pacynko, uczestniczyła w akcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Manowo "Sadzenie lasu".

Do nasadzeń przygotowano sosnę i brzozę i wytyczono teren o powierzchni 2,31 hektara, który był obsadzany wspólnie z lokalną społecznością oraz leśnikami.

Serdecznie dziękuję paniom: Joanna Jakubowska, Daria Stasiak i Katarzyna Wziątek za pomoc w organizacji spotkania oraz rady dotyczące prawidłowego sadzenia drzewek.

Wielkie podziękowania dla pracowników nadleśnictwa za ciekawą akcję, w której mogliśmy uczestniczyć!

• Powiatowy Konkurs Recytatorski część II i III

• II etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Brzechwowe rymy" odbył się w Bibliotece w Manowie w dniu 25 kwietnia. Spotkały się tam dzieci z trzech placówek: Przedszkola w Boninie, Rosnowie i Manowie.

Do finału - III etapu konkursu zakwalifikowała się trójka dzieci w tym dwoje z naszego przedszkola: Maja Sendecka i Kamil Mazurek.

Wielkie brawa dla uczestników i oczywiście trzymamy kciuki w III etapie za naszą Majkę i Kamila!

13.05.2022

W etapie III, spośród wszystkich 44 uczestników, nasz przedszkolak Kamil Mazurek został wyróżniony i znalazł się w trójce zwycięzców!

OGROMNE  GRATULACJE !!!

• Powiatowy Konkurs Recytatorski część I

• W dniu 20 kwietnia odbył się I etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Brzechwowe rymy".

Do II etapu dostała się 10 dzieci z naszego przedszkola: Maja Sendecka, Zosia Gładysz, Amelka Rykiel, Kamil Mazurek, Igor Szulc, Nikodem Martys, Marcelina Mordas, Michalina Rzelek, Dawid Mazurek, Julia Czesnowska.

Gratulujemy wszystkim wysokiego poziomu recytacji!

• Konkurs piosenki

• W dniu 21 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Piosenki Ekologicznej.
            Dzieci zaprezentowały się z pięknymi utworami o tematyce przyrodniczej. Wszystkie zasłużyły na wielkie brawa. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody!

• Dzień pielęgniarki i lekarza

• W dniu 7 kwietnia obchodzony jest Dzień Zdrowia - Dzień Pielęgniarki i Lekarza. Nasze przedszkolaki tego dnia dowiedziały się wiele na temat pracy w szpitalu i przychodniach. Dowiedziały się również jak dbać o zdrowie.

• Dzień marchewki

• W dniu 4 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Marchewki. Głównym celem naszych zajęć, tego dnia, było promowanie spożywania warzyw, poszerzanie wiedzy na temat marchwi i jej odmian, a także doskonalenie umiejętności pracy w grupie. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych przygotowanych przez nauczycieli, z marchewką jako główną bohaterką dnia.