• Sejm Przedszkolaka

• 10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Praw Człowieka.
            Tego dnia w naszym przedszkolu organizujemy Sejm Przedszkolaka, który w tym roku odbył się pod hasłem: Jestem przyjacielem przyrody.

Dzieci z nauczycielami rozmawiały o tym co to jest sejm, gdzie stanowi się prawo, co to jest debata. Następnie wysuwały postulaty związane z tematem:
            - Jak powinnismy dbać o rośliny?
            - Jak powinniśmy dbać o zwierzęta?
            - Czego nie możemy robić?

Wszystkie sugestie dzieci zostały zapisane ściśle według stwierdzeń dzieci. Powstał ustawa, zawierająca trzy paragrafy. Wszyscy zobowiązali się przestrzegać ustawę.

• Mikołajki w przedszkolu

• Wszyscy byliśmy bardzo grzeczni....czekaliśmy z niecierpliwością licząc na to, że Mikołaj nas odwiedzi. Udało się! Przyjechał i pobył z nami troszeczkę. Zaproponował dzieciom dużo zabaw i konkursów. Pozwolił sobie na zrobienie zdjęć z dziećmi, a na zakończenie obdarował wszystkich słodkościami. Czekamy na Ciebie Mikołaju za rok!

Do wspólnych zabaw mikołajkowych, zaprosił nas Teatrzyk "Frajda" z Koszalina.

• Mistrzostwa Przedszkolne w Kręceniu Bączkiem Matematycznym

• 1 grudnia odbyły się I Mistrzostwa Przedszkolne w Kręceniu Bączkiem Matematycznym. Konkurs został przeprowadzony w grupie III i IV. Konkurs obejmował 4 kategorie: Dziewczęta lat 5, Chłopcy lat 5, Dziewczęta lat 6, Chłopcy lat 6.

Konkurs zostanie wpisany na stałe do kalendarza imprez przedszkolnych. Koordynatorami konkursu była: Renata Pietras-Pacynko i Magdalena Piotrowska.

• Dzień Misia

• Oj, cóż to był za dzień! Wszystkie przedszkolaki nie zapomniały o tym, kto obchodził święto! Każdy tego dnia, dbał i opiekował się pluszakami.
            Dzieci poznały historię tego święta. Wysłuchały piosenek i wierszy, a niektórych uczyły się na pamięć. Wykonały różne prace plastyczne, które na swoich grupach zaprezentowały rodzicom.