• Wizytacja kanoniczna w przedszkolu

• W dniu 28 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy Bp Zbigniewa Zielińskiego. Biskup przybył do naszego przedszkola przy okazji wizytacji kanonicznej w parafii pw. Trójcy Świętej w Kretominie.
            Dzieci uczęszczające na zajęcia z religii mogły się pochwalić piosenkami jakie nauczyły się na zajęciach pod okiem katechetki Sylwii Bukowskiej.

• Dzień życzliwości i pozdrowień oraz Dzień tolerancji

• W dniu 16 listopada obchodziliśmy Dzień tolerancji. W dniu 21 listopada obchodziliśmy Dzień życzliwości i pozdrowień. Podczas tych dwóch dni, realizowaliśmy scenariusz zajęć pt. "Sztuka wyboru".
            Dzieci zostały zapoznane z opowiadaniem "Bajka o małym jabłuszku" - ucząca życzliwości, zgody i przyjaźni. Uczestniczyły w zabawie "Pajęczynka" - integrującej grupę. Ponadto decydowały co to jest tolerancja; dopasowywały karty zadań; wypowiadały się co znajdowało się w tajemniczym kartoniku i co oznacza symbol "serca".

Na podsumowanie tych zajęć dzieci wybrały się na wyprawę statkiem, podczas której musiały decydować o najważniejszych wartościach.

• Dzień Niepodległości

• W dniu 10 listopada grupa 4-latków pod okiem nauczycielek: Marty Dominikowskiej i Małgorzaty Nowak zorganizowały dla wszystkich przedszkolaków uroczystą akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

• Dzień postaci z bajek

• 7 listopada odbył się w naszym przedszkolu Bal postaci z bajek. Wszyscy tego dnia przyszli do przedszkola przebrani w piękne, bajkowe stroje.  W grupach można było spotkać księżniczki, wróżki, spidermany, tygryski. Pojawili się również strażacy, listonosz Pat oraz kilku batmanów. Ten bajkowy dzień pozostanie na długo w pamięci dzieci.

• Tydzień kodowania

• Od 10 do 25 października trwał Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe. Nasze przedszkolaki kodowały biorąc udział w różnorodnych, ciekawych i interesujący zajęciach.