• Konkurs recytatorski - Podróże po Polsce

• W dniu 30 marca został przeprowadzony konkurs recytatorski "Podróże po Polsce". Do konkursu przystąpiła 17 dzieci z naszego przedszkola.

Zajęte miejsca:
            I miejsce: Dawid i Kamil Mazurek, Amelka Rykiel, Julitka Czesnowska
            II miejsce: Michasia i Martynka Rzelek, Zosia Gładysz, Szymon Walendowski, Amelka Pacyk, Marysia i Piotr Otkała,
            III miejsce: Szymon Terka, Zuzia Wdowiak, Oliwia Skowrońska, Szymon Narodzonek, Amelka Masznicz i Zosia Okuniewicz.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych przedszkolaków! Dziękujemy Rodzicom za udział ich dzieci w konkursie i naukę wierszyków!

Za organizację konkursu odpowiedzialne były: Renata Pietras-Pacynko i Marta Dominikowska.

• Dzień Wody - budowa filtrów wodnych

• Dzień Wody w naszym przedszkolu wyjatkowo odbywał się przez kilka dni. Od poniedziałku dzieci rozmawiały na temat oszczędzania wody i ochrony wody. Podsumowaniem tej tematyki była budowa filtrów wodnych.

Chętnych nauczycieli i rodziców zachęcam do przeczytania opracowania metodycznego, który zawiera szczegółowy opis naszych działań - opracowanie znajduje się w 7 numerze czasopisma metodycznego "EduFocus" Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie

• Sałatki owocowe

• Z okazji powiatania wiosny, nasze przedszkolaki wykonały sałatki owocowe. Każdy przedszkolak zabawiał się w kucharzy i podejmował się trudu krojenia owoców na kawałki. Oczywiście wykonane sałatki na grupach szybko znikały - przecież dzieci same je wykonały. Wielkie brawa!!!

• Powitanie wiosny

• 21 marca nasze przedszkolaki z radością świętowały Powitanie Wiosny. Jest to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W każdej grupie dzień rozpoczął się od utrwalania atrybutów pór roku, ponadto dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki oraz wysłuchały opowiadań o nadejściu wiosny.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, po zajęciach wszystkie dzieci, wraz z paniami, wyruszyły na spacer by odnaleźć zwiastuny wiosny. Każda grupa miała wiosenne opaski na głowach i kolorowe wietrzyki.

Ten dzień był wyjątkowy!